Студентські гуртожитки

111DSC5912

ПОЛОЖЕННЯ Порядок поселення

 Студентське життя – найпрекрасніша пора. Саме студентські роки найцікавіші і незабутні. Це час наповнений романтикою, безтурботністю.

Студентське життя приносить багато радості. Спочатку людина радіє тому, коли дізнається, що стала студентом, потім нові знайомства та друзі. Від однієї сесії до іншої сесії живуть студенти весело. А скільки всього ще варто пережити.

У кожної людини залишаються хороші спогади про студентське життя. Як готувалися до сесії, як її здавали, і як потім відзначали. Як не вистачало стипендії, як збирали гроші на пачку макаронів. Як збиралися ввечері і співали пісню під гітару, як клеїли шпалери в своїй кімнаті, як ходили в походи.

IMG_20150630_133317!!!

 З роками згадується все найкраще. Найцікавіше життя у тих, хто живе в студентському гуртожитку. Скільки там знайомих і друзів. Особливо цікавий час в ніч перед іспитом, коли відкриваються кватирки, викидаються прив’язані на мотузці заліковки і при цьому супроводжуються заклинаннями «Халява прийди». Заклинання потрібно кричати голосно. Це особливий магічний ритуал, за допомогою якого студенти обов’язково повинні скласти іспит на позитивну оцінку.   І кожен студент в це вірить.

Окремим словом треба відмітити, що наш університет має кілька добре відремонтованих гуртожитків для тих студентів, що приїхали з іншого міста. Вони мають змогу на період навчання жити недалеко від самого університету в добре обладнаних кімнатах.

IMG_20150630_133743!!!

Гуртожиток – невід’ємна частина студентського життя, що надає їй своєрідний колорит і навіть особливу принадність. Хто з колишніх студентів, а нині – дорослих людей, наших батьків, не згадує свою бурхливу молодість і веселі общежітські свята, капусники та посиденьки, регулярні комуністичні суботники і генеральні прибирання, закінчуються однаково весело, безсонні ночі під час сесії, любовні романчики, що виникали в стінах рідного гуртожитку і багато-багато іншого. Будь-якому людині, який був або є студентом на даний момент часу, є що згадати і розповісти, так як навіть той студент, який сам не живе в гуртожитку, обов’язково його відвідує.

Студентський гуртожиток дещо відрізняється від гуртожитку, призначеного для тимчасового сімейного проживання, і в першу чергу його відрізняє панує в ньому атмосфера юнацького завзяття, веселості, що б’є ключем студентського життя. Гуртожиток видно і навіть чутно здалеку: у всіх вікнах горить світло, з кожної кватирки вириваються різноманітні звуки, які об’єднані лише однаковим рівнем потужності, а біля парадного входу з раннього ранку і до пізньої ночі спостерігається пожвавлення.

IMG_20150630_134032!!!

В Переяслав-Хмельницькому університеті імені Григорія Сковороди є два студентські гуртожитки (готельного типу), які знаходяться поблизу університету за адресою м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського 32(гуртожиток №1) та Сухомлинського 34(гуртожиток №2). Форма власності державна.

Статус будівлі – гуртожиток побудований в 1990 році. Загальна площа одного гуртожитку становить – 4881,8 кв. м.. Житлова площа – 2138,5кв.м.  (одного гуртожитку). Кількість поверхів 9, вхід до гуртожитків з одного під’їзду. Загальна кількість приміщень в гуртожитках по 117 кімнат(з них кімнати для проживання студентів, викладачів та гостьові кімнати для проживання гостей з інших міст).

IMG_20150630_134146

Приміщення в гуртожитку це одно та двокімнатні кімнати. Планування кімнат:житлова кімната, кухня, ванна, санвузол, коридор та балкон. Загальна кількість проживаючих в гуртожитках становить 889 жителів (Г.№1- 453, Г.№2- 436).

Технічний стан гуртожитків задовільний. Капітальний ремонт було проведено в 2012році. Заміна вікон на пластикові становить 75% в обох гуртожитках. Відбулося заміна зовнішніх дверей. Утеплення фасадів на 30%. Капітальний ремонт покрівель проведено на 90%.

_DSC5910

 Опалення в гуртожитку централізоване. Встановлення приладів обліку тепло споживання у приміщеннях становить 100%. В одному з гуртожитків встановлена система сонячного теплопостачання для гарячого водопостачання на базі вакуумних колекторів становить 70%.

 Кожна людина, яка була студентом, може пригадати багато цікавих історій зі студентського життя, адже це найцікавіший час.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_DSC5924

_DSC5930_DSC5918