ПОРАДИ ПЕРШОКУРСНИКАМ. ПРО ПАРИ

• Тримай руку на пульсі, розклад занять знаходиться біля деканату Твого факультету. Перший тиждень він може бути тимчасовим, тому слідкуй за змінами.• Розпитайте у старшокурсників про викладачів та процес здачі.
• Не допускайте хаосу. Краще відразу створити ряд папок для навчання, електронну пошту та спільноту ВК для групи. Так буде простіше обмінюватись інформацією.
• Зайдіть у бібліотеку, станьте на облік та отримайте читацький квиток.
• Живучи у гуртожитку – пильнуйте бібліотечні книги, щоб потім не було проблем при проходженні обхідного та ориманні диплому.
• Якщо хочете мати власний посібник – поспілкуйтесь зі старшокурсниками. Книгу можна виміняти, придбати за мізерні кошти чи отримати у дарунок. Дещо з підручників можна знайти у Інтернеті та закачати на свій дівайс.
• Краще ходити на всі пари. Принаймні на перших порах. Ходячи на пари – використовуйте їх з толком. Варто уважно слухати та конспектувати, так набагато легше готуватись до сесії.
• Варто зразу ознайомитись з системою отримання балів та їх добору. Поспілкуйтесь із старшокурсниками.
• Є спеціально відведене місце на території університету для паління. Не випробовуйте долю.
• Із часом ви станете забувати правопис. Старайтесь знаходити час для читання книг, не пов’язаних із навчанням. Але тільки тоді, коли все виконали.
• Писати каліграфічно не обов’язково, але розбірливими конспекти повинні бути. Розробіть власну ситему скорочень, виділяйте по тексту важливі визначення, так до іспитів готуватись буде легше.
• Першокурсників видно здалеку по характерній поведінці. Не соромайтесь питати, якщо чогось не знаєте. Вам залюбки допоможуть та пояснять. Але не варто задавати геть дурнуватих питань.
• Будьте пильними, старші курси інколи люблять пожартувати з першокурсниками.
• Вам встигнуть набриднути, пояснюючи суть кредитно-модульної системи. Але варто розібратись, бо буде непереливки.
• В Університеті є шикарний вибір гуртків, клубів та спортивних секцій.
• Стипендія є у всіх, хто навчається на бюджеті та має середній бал 4.0. Для першокурсника головне її втримати.
• Зимова сесія завжди не завжди легша за літню.
• Краще здавати все вчасно. Обсяг роботи буде здаватись нереальним, але легше з часом не стане. Ви звикнете і це стане нормою. Добре підготуватись можна і за 4 дні до іспиту, але іспит у сесії не один, тому старайтесь не лишати «хвости». Добрати бали на останньому етапі може бути досить складно.
• У кожної групи є куратор та студкуратор (старшокурсник). Вони допомагають організувати першокурсників. Раджу записати мобільний та підтримувати зв’язок.
• Варто відразу взяти довідку про те, що ви є студентом. Це може знадобитись на роботі у ваших батьків чи у військоматі.

Пораді від Вічних Студентів